Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Përfundon asfaltimi i rrugëve Mendeleeva dhe Bajram Shabani në Gazibabë

Shkup, 28 dhjetor – Zhurnal.mk – Ka përfunduar asfaltimi i tërësishëm i rrugëve Mendeleeva dhe Bajram Shabani në GaziBabë të Çairit, informon Zhurnal.

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, sot ishte në teren për të mbikqyrur punimet e asfaltimit të këtyre rrugëve.

Siç njofton kryetari Ganiu, ekipet e punës sot kanë shtruar shtresën e dytë të asfaltit. Në këto rrugë, gjithashtu është bërë edhe rikonstruimi i ujësjellësit.

Sipërfaqja e asfaltimit në rrugën Mendeleeva përfshinë 377 m ndërsa vlera e realizimit ka kushtuar 3.136.020 denarë.

Sipërfaqja e asfaltimit të rrugës Bajram Shabani përfshinë 73 m, ndërsa vlera e realizimit ka kushtuar 590.331 denarë.//Zhurnal.mk

Drejt përfundimit asfaltimi i tërësishëm i rrugëve Mendeleeva dhe Bajram Shabani🚧 Me këshilltarët e Këshillit të…

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Monday, December 28, 2020

Postime të ngjashme

Shtyhet seanca gjyqësore për rastin “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Për 24 orë janë regjistruar mbi 10 mijë mërgimtarë

Z H

Barbov: Pacientët që humbën shijen gjatë infektimit, do të kenë pasoja më të rënda

Z H

Konsultime onlajn për punën e Grupit punues sektorial për mjedisin jetësor dhe ndryshimet klimatike

Z H

Seancë e re për “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Gati pas një muaji u caktuan vazhdimet e katër seancave kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...