Maqedoni TOP LAJM

Përfundon dëshmia e Ali Ahmetit në Gjykatën Speciale

Zhurnal Ads

Shkup, 3 shtator, zhurnal.mk – Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti e ka përfunduar intervistimin nga Prokurorët e Gjykatës Speciale në Prishtinë.

Pas intervistës së djeshme 8-orëshe, Ahmeti është intervistuar edhe 6 orë të tjera gjatë ditës së sotme.

Raportohet se Ahmeti në Gjykatën Special është ftuar në cilësinë e dëshmitarit për periudhën e luftës në Kosovë 98/99.

Ahmeti është një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm. Ndaj tij nuk ka pasur akuza konkrete, ndërsa më herët pati deklaruar se është i gatshëm të dëshmojë për luftën e pastër të UÇK-së

Postime të ngjashme

Shpallen 60 ambasadorët e rinjë evropianë nga Ballkani Perëndimor

Z H

Sot tre viktima dhe 80 raste të reja me Covid-19

XH,I

Timonier: Dhuna e 27 prillit dhe hapja e negociatave me BE-në ndër momentet që i veçoj gjatë misionit tim 4 vjeçar

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...