Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Përfundon “Euro 2020” për de Jong

Kombëtarja holandeze ka konfirmuar se sulmuesi, Luuk de Jong ka pësuar lëndim në stërvitje dhe nuk do jetë pjesë e Holandes në ndeshjet e ardhshme të “Euro 2020”, shkruan lajmi.net.

De Jong ka lënduar gjurin e tij në stërvitje dhe nuk do të jetë më në gjendje të vazhdojë me Holandën, kështu që ai do të largohet nga kampi stërivtor i “Tulipanëve”.

Kombëtarja e Holandës ende nuk e ka bërë zyrtar zëvendësimin e de Jong.

Postime të ngjashme

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

D V

Ndryshime befasuese në VAR nga Liga Premier

D V

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...