Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

Ka konkurruar edhe notarja shqiptare Nikol Merizaj në Lojërat Olimpike të “Tokyo 2020”.

 

Ajo ka garuar në garën e 50 metrave stil i lirë, duke mos arritur të kualifikohet për në finale, por mësohet se ajo ka vendosur një rekkord të ri kombëtar.

“Nikol Merizaj vendos rekord kombetar por nuk kualifikohet ne finale, e treta ne baterine e saj dhe e 42-ta ne renditjen e pergjithshme.

Notarja shqiptare Nikol Merizaj ka perfunduar garen e 50m stil i lire, e treta ne baterine e saj me kohen 26.21 duke vendosur keshtu rekord kombetar ne kete disipline.

Ky rezultat e rendit Nikol ne vendin e 42 nga 80 notare pjesemarrese, qe per fat te keq nuk ishte pjese e 16-shes se kualifikuar ne finale.

I urojme shume suksese Nikol ne gara te tjera,”- shkruhet në njoftimin e Komitetit Olimpik Shqiptar për garën e notares shqiptare në “Tokyo 2020”.

Related posts

Zyrtare: Tottenhami ‘blindon’ Heung-min Son me kontratë të re

Z H

United dhe City mund të jenë sërish përballë njëri-tjetrit në verën e ardhshme, vazhdon ‘lufta’ për top lojtarët mes dy klubeve nga Manchesteri

D V

Interi dhe Reali nuk shënojnë në pjesën e parë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com