Kosovë

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Hagë, flet avokati i tij

Zhurnal Ads

Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku në Prokurorinë e Specializuar në Hagë.

Këtë e konfirmoi për Gazetën Express, avokati i Agim Çekut, Artan Qerkini.

“Z.Çeku është paraqitur para Prokurorit sot me datën 28.09.2020. Intervistimi i tij ka përfunduar. Kjo është e tëra që mund të ju them për momentin”, tha Qerkini.

Çeku sot bëri paraqitjen e tij të parë para Prokurorit të Specializuar dhe është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit.

Postime të ngjashme

13 të vdekur dhe 609 raste të reja me Kovid-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

R ZH

Tensione në Kuvend, Hoti – Kusarit: T’i sa herë që i ndërron ulëset i ndërron pozicionet

admin

Vdes nëna e pesë bijve luftëtarë të UÇK-së, reagon Ramush Haradinaj

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...