Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Përfundon orari zyrtar i votimit në Kosovë, pritet deklarimi nga KQZ për pjesëmarrjen totale

Qytetarët e Kosovës sot janë drejtuar në qendrat e votimit që nga ora 07:00 e mëngjesit deri në orën 19:00, për përzgjedhjen e një përbërje të re të Kuvendit të Kosovës.

Tashmë është mbyllur procesi i votimit në të gjitha qendrat e votimit në Kosovë dhe pritet që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të dalë me rezultatet e zgjedhjeve.

Sipas të dhënave të KQZ-së, deri rreth orës 18:00 kanë votuar 32.24 për qind e qytetarëve me të drejtë vote.

Komisioni për Zgjedhjet, kësaj radhe, për herë të parë ka mbajtur e vetme zgjedhjet qendrore, për shkak të mungesës së ndihmës nga misioni i OSBE-së për mbikëqyrjen e procesit zgjedhor. E drejta e votës u është dhënë edhe personave të prekur me Covid.

Postime të ngjashme

Sveçla flet për zjarret në Kosovë, thotë se janë arrestuar dy persona

D V

Kryeministri Kurti shkon në Suharekë pas shpërthimit të zjarreve

D V

Zjarret në Kosovë, aktive kanë mbetur 10 vatra

D V

Seanca për 100 ditët e Qeverisë Kurti vazhdon sot

D V

Bëhen gjashtë vjet nga themelimi i Gjykatës Speciale

D V

582 raste aktive me coronavirus në Kosovë, qytetarëve u bëhet apel të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...