Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Përfundon procesi i numërimit të votave

Numërimi i fletëvotimeve nga të gjitha vendvotimet në Kosovë ka përfunduar, ndërsa ka mbetur të procedohen edhe rreth 1% e të dhënave në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhje, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i këtij institucioni, Valmir Elezi.

Ndërkohë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon të pranohet materiali i ndjeshëm zgjedhor që është përdorur gjatë ditës së zgjedhjeve.

“Numërimi i fletëvotimeve nga vendvotimet ka përfunduar të dielën në mbrëmje dhe në ëeb faqen e KQZ-së janë procesuar të dhënat e pothuajse 99% të vendvotimeve, kanë mbetur disa vendvotime numër i vogël rreth 40 prej tyre të dhënat e të cilave do të përditësohen do të ngarkohen në ëeb faqe gjatë ditës së sotme”, ka deklaruar Elezi për KP.

Ndërkohë në pritje për numërim mbesin votat me kusht dhe ato me postë.

Nga zgjedhjet e djeshme, me numërimet e deritanishme parti fituese ka dalë Lëvizja Vetëvendosje.

Postime të ngjashme

Presidentja Osmani dorëzon medaljen post-mortem për Beau Biden

D V

I nxehti afrikan, sot temperatura të larta në vendin tonë

D V

Ardhja e bashkatdhetarëve, fluks i madh i veturave në pikat kufitare – te Dheu i Bardhë kolona e gjatë deri në 1500 metra

D V

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...