Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Përfundon procesi i votimit të kandidatëve në Vlorë, PD konfirmon 19 emrat

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Vlorë.

Ndërkohë, PD i ka shprehur mirënjohje për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë dhe për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1500 anëtarë.
Pjesëmarrja në votime: 892 anëtarë ose 59,5 %.

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

 1. Alta Haluci
 2. Atird Hoxha
 3. Bujar Leskaj
 4. Edmond Fetahu
 5. Eneida Vera
 6. Eremal Arapi
 7. Fation Veizaj
 8. Hysni Sharra
 9. Ilva Lamaj
 10. Juliana Xhindoli
 11. Kreshnik Alimerko
 12. Liljana Elmazi
 13. Lorenc Danaj
 14. Martin Gega
 15. Nada Daullja
 16. Nadire Meçorapaj
 17. Piro Ahmetaj
 18. Saemira Shaska
 19. Vullnet Karalliu

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...