Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Përfundon protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike në Tetovë

Tetovë, 26 shtator – Para pak minutash ka përfunduar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike në Tetovë.

Pjesëmarrësit edhe këtë herë ishin të shumtë, por për dallim nga herët e tjera, këtë radhë ata zgjodhën të bllokojnë autostradën duke lëvizur me një shpejtësi prej 10-15 km me veturat e tyre nga Zhelina deri në Tetovë.

Si pasojë e kësaj lloj proteste të zgjedhur nga protestuesit u krijua një trafik i rënduar në drejtim të Gostivari ku vazhdon edhe në këto momente. Radhët e gjata në autostrada vijojnë të jenë disa kilometra.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...