Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Përfundon puna kryesore e ndërtimit të Resortit “Universal Studios” në Pekin

Resorti ndodhet në disktriktin periferik lindor Tongzhou dhe kryesisht përbëhet nga Parku “Universal Studios”, “Universal CityWalk” dhe dy hotele të nivelit të lartë.

Pikat kryesore të parkut përfshijnë “Vendin e Mrekullive të Kungfu Pandës”, “Transformers: Metrobase” dhe “Botën magjike të Harry Potter-it”. Ai do të ofrojë një përvojë gjithëpërfshirëse për vizitorët kinezë dhe të huaj, duke siguruar një udhëtim të paharrueshëm.

Parku tematik parashikohet të presë mbi 10 milionë vizitorë në vit pas hapjes.

Postime të ngjashme

CMG-ja: Marrëveshja e Treguesve Gjeografikë Kinë-BE nxit tregtinë shumëpalëshe

R Zh

Besimi: Fund të marsit drafti fillestar i Tarifës doganore

R Zh

“Central benking”: Banka Popullore kujdeset për angazhimin e kuadrove cilësorë

Z H

Azeski: Kuvendi të mos i bllokojë ligjet ekonomike

Z H

Gati 8000 vende të lira pune ka pasur në kuartalin e fundit të vitit 2020, më së shumti në industrinë përpunuese

Z H

Ivent industria kërkon ndihmë financiare të pakthyeshme, papunësia bie me mbi 60 për qind

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...