Përfundon takimi i KSI-së, nuk ka masa të reja restriktive

Shkup, 19 korrik – Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme nuk propozoi masa të reja restriktive, transmeton Zhurnal.

 

Autoritetet në vend konsiderojnë se gjendja është stabile për momentin dhe nevojitet vaksinim më masiv që të parandalohet paraqitja e një vale të re.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani shënon 155922, i të shëruarve 150170, i të vdekurve 5487 ndërsa rastet aktive shënojnë 265.//Zhurnal.mk

Related posts

Hoxha – Atanasov: MV dhe Argjentina kanë potencial për bashkëpunim shumë më të madh se deri tani

D V

Pendarvoski: Sfidat globale duhet të luftohen bashkërisht

D V

Ministri Osmani paralajmëron veting për diplomatët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com