Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Përgjimet e antimafias: SPAK do i kërkojë lejet e ndërtimit bashkisë së Tiranës

SPAK po kryen veprimet hetimore për të mbledhur dokumentacionin lidhur me shtetasit italianë dhe shqiptarë të përmendur në përgjimet e antimafias italiane.

Mësohet se dokumentet do i kërkohet edhe bashkisë së Tiranës. Kësaj të fundit do i kërkohen lejet e ndërtimit që mund të kenë marrë personazhet shqiptare dhe ato italiane të përmendura në përgjime.

Përmes kësaj prokuroria kërkon të provojë nëse bisedat kanë bazë apo jo dhe a korrespondojnë me veprime konkrete në marrjen e tenderave në institucione dhe leje në bashki.

Pas pak materiali i plotë i përgatitur nga redaksia ora news.

Postime të ngjashme

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona! Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022’

D V

Kryetarja e AMA-s, Armela Krasniqi takon përfaqësuesen e OSBE-së për Lirinë e Medias, Ribeiro: Diskutuam mbi vijimin e bashkëpunimit

D V

“Je injorant”, gazetari nga Maqedonia thotë se është ofenduar nga kryeministri Rama

D V

Edi Rama e jetësoi formulën serbe: “Dy shtete – dy qëndrime”

D V

Manastirliu: Muaji gusht i hapur për vaksinimin antiCOVID për të gjithë qytetarët +18 vjeç

D V

“Pjesë e projektit të Rilindjes Urbane”, Rama jep lajmin e mirë për qytetarët e Lezhës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...