Kuriozitete

Perime me madhësi gjigante në Gjermani

Zhurnal Ads

Një kopshtar në landin lindor gjerman të Thuringias ka vendosur një rekord botëror në rritjen e perimeve më të mëdha në botë.

Patrick Teichmann pretendoi rekordin pasi voli 33 lloje të ndryshme perimesh të madhësisë XXL, përfshirë rrepa, qepë, karota dhe kunguj të varieteteve të ndryshme, në kopshtin e tij në qytetin e vogël të Poessneckut.

“Një rekord botëror është gjëja më e mirë që mund t’i ndodhë një kultivuesi perimesh gjigante”, tha një Teichmann.

Suksesi i Teichmann u konfirmua nga Olaf Kuchenbecker, gjyqtari kryesor në Institutin e Rekordeve të Gjermanisë/DPA.

Postime të ngjashme

Ndryshimet klimatike, shkaktare e 83% të katastrofave në dekadën e fundit

S.B.

Më afër se Hëna, asteroidi do të kalojë sot afër Tokës

admin

Si stërviten truprojat e presidentëve dhe personave të famshëm?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...