Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Përkeqësohet shëndeti i Alexei Navalny

Shëndeti i kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny po përkeqësohet dhe ka filluar të humbë ndjenjat në këmbët dhe duart e tij, thotë avokati i Navalny, Vadim Kobzev.

Shëndeti i kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny po përkeqësohet dhe ka filluar të humbë ndjenjat në këmbët dhe duart e tij, thotë avokati i Navalny, Vadim Kobzev.

Ai thotë po ashtu se Navalny, i cili është i dënuar për përvetësim, është diagnostifikuar me dy hernie spinale.

Në javën e kaluar, Alexei Navalny filloi grevën e urisë në kërkim për trajtim më të përshtatshëm për dhimbje të shpinës dhe këmbëve. 

Në anën tjetër, Shtëpia e Bardhë tha se raportet për përkeqësimin e shëndetit të tij janë shqetësuese. 

Avokati Kobzev, i cili vizitoi Navalny të mërkurën shkroi në Twitter: 

“Alexei po ecë, por ai ndjen dhimbje gjatë ecjes. Prandaj është shqetësuese që sëmundja e tij po përparon duke humbur ndjenjat në këmbë, duar dhe nyje”.

Në fillim të javës, Navalny 44 vjeçar është shtruar në spitalin e burgut në Pokrov me simptome të sëmundjes respiratore dhe është ankuar për kollitje dhe temperaturë të vazhdueshme.

Postime të ngjashme

Shtrejtohen produktet buqësore në SHBA

N E

Ulet numri i të infektuarve dhe viktimave me Kovid-19 në Itali

N E

Irak goditet baza që strehonte kontraktorë amerikanë

N E

Dalja e trenit nga shinat në Egjipt shkakton tetë viktima dhe dhjetra të plagosur

N E

SHBA: Rusia se “do të përballet me pasoja” nëse kritiku Aleksei Navalni vdes në burg

N E

Protestuesit në Pakistan marrin peng shtatë oficer policie

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...