Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Përleshje fizike midis kërçovarëve, njëri nga personat dërgohet në Klinikat e Shkupit

Kërçovë, 20 tetor, zhurnal.mk – Një njëzetvjeçar nga Kërçova dje është sulmuar fizikisht nga dy bashkëqytetarë të tij para një objekti hotelierik në bulevardin “Liria” në Kërçovë ndërsa lëndime të rënda trupore ka marrë një person 22-vjeçar i cili ka tentuar ta parandalojë sulmin.

“Dje para orës 18.30, para një objekti hotelierik në bulevardin “Liria” në Kërçovë është prishur rendi dhe qetësia publike me sulm fizik të kryer nga H.K. (56) dhe L.K. (23) ndaj L.H. (20) të gjithë nga Kërçova”, informoi zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimoski.

Ai shtoi se në përpjekje për ta parandaluar sulmin fizikisht është sulmuar edhe B.H. (22) nga fshati Bogovinë e Tetovës me ç’rast ka marrë lëndime trupore, të konstatuara në Qendrën Emergjente në Shkup.

Pas zbardhjes së plotë të rastit, DPB Kërçovë do të shtrojë padi përkatëse penale, sqaron Dimovski.

Postime të ngjashme

Anketa/59.2 përqind e qytetarëve besojnë se shteti nuk ka kapacitet për të kryer regjistrim të drejtë dhe objektiv

T E

Sela: Shumica e atyre pa shtetësi janë shqiptar

B M

2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi, Bushi pohon se Ligji duhet të ndryshohet

T E

Shekerinska: Nëse Karakaçanov dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë

T E

Filipçe: Lloji britanik është me formë më të lehtë të sëmundjes, përhapet më shpejt, nuk ka vend për panik

T E

Kuvendi miratoi Ligjin e ri me ndryshime për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...