Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Përmbaruesi bllokon xhiro llogarinë e VMRO-DPMNE-së përshkak borxheve

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nëntor – Zhurnal.mk – Përmbaruesi ka bllokuar xhiro llogarinë e VMRO-DPMNE-së përshkak borxheve të pa paguara lidhur me fotografitë e artit, gjegjësisht kornizat e vendosura në selinë e partisë. Shuma që duhet të paguhet ende mbetet e panjohur, ndërsa borxhi daton që nga udhëheqja e Gruevskit me këtë parti, informon Zhurnal.

Fotograiftë u vendosën pas ndërtimit të selisë së re partiake, e cila është e pajisur dhe dekoruar me shumë luks. Firma që ka bllokuar llogarinë deri tani nuk zbulohet nga partia. Nga atje vetëm e konfirmojnë informatën për borxhin dhe thonë se ky borxh është para disa viteve.

Në selinë e VMRO-DPMNE-së pas ndërtimit kishte rreth 270 fotografi. Motivet e fotografive janë nga mbledhimet partiake, ndërsa ka edhe të tilla ku janë fotografuar ish udhëheqësit e partisë. Figurat e Nikolla Gruevskit me bashkëshorten e tij Borkicën, Gordana Jankullovska, Zoran Stavrevski, Vllatko Gjorçev, Antonio Milloshoski, Trajko Veljanovski, Nikolla Todorov janë në disa pjesë të fotografive.

Pasuria e VMRO-DPMNE-së është gjithashtu e ngrirë nga Prokuroria, tanimë tre vite me radhë. Kjo përshkak rastit “Talir” e cila ka të bëjë me finansimin joligjor të VMRO-DPMNE-së nga viti 2009 deri në vitin 2015, ndërsa ka dyshime se janë keqpërdoruar 4,9 milion euro.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rindërtimi i rrugës Strugë-Qafë Thanës, vitin e ardhshëm

T E

Serwer: Brukseli dhe Uashingtoni duhet t’i thonë Bullgarisë ta ulë nervozën

E.E.

Opozita me vërejtje për pakon e katërt ekonomike: S’ka informacione për implikimet buxhetore

E.E.

Mariçiq: Nuk heqim dorë nga ekstradimi i Gruevskit

Z H

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt-ligj të ri

T E

Mexhiti: Zhvendosjen e Grubit në ndërtesë luksoze të ndërtuar nga Nikolla Gruevski, ikje nga vendi ku zgjidhen problemet

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...