Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Përmbytet Durrësi, Kuçi: Korrupsioni dhe abuzimet kanë shkatërruar qytetin

Qyteti i Durrësit është përmbytur ditën e sotme nga reshjet e shiut.

Në një mesazh në Facebook, kryetarja e LSI në këtë qytet, Kontjana Kuçi shprehet se papërgjegjshmëria dhe korrupsioni e shkatërruan qytetin tonë i cili meriton të jetë një tavernë e Adriatikut.

Postimi në Facebook:
“Durrësi përmbytet sërish.
Rrjeti i kanalizimeve nuk arrin të përballojë sasinë e reshjeve duke rritur nivelin e ujit në rrugë, një katastrofë për lëvizjen e këmbësorëve dhe qarkullimin e automjeteve.
Kjo situatë alarmante ndodh sa herë që bie shi.
Milionat e hedhura për beton dhe fasada, tenderat korruptiv, papërgjegjshmëria e bashkisë dhe e qeverisë e kanë çuar Durrësin në këtë gjendje katastrofike.
Ky është Durrësi i shekullit të 21-të? Papërgjegjshmëria dhe korrupsioni e shkatërruan qytetin tonë i cili meriton të jetë një tavernë e Adriatikut.
Më 25 prill të largojmë sektin e betonit dhe korrupsionit dhe të shpëtojmë Durrësin tonë”. 

Postime të ngjashme

U largua nga PS, e fundit në listën e LSI ish-drejtoresha e tatimeve

T E

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...