Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Përparim Kalo anëtar i 6 i GJK/ Soreca: Vendim shumë i rëndësishëm, hap kryesor për bisedimet e pranimit në BE

Pas ambasadores amerikane Yuri Kim, atij gjerman Peter Zingraf, ka reaguar edhe ambasadori i BE Luigi Soreca për dekretimin e Përparim Kalos si anëtari i 6 i Gjykatës Kushtetuese. 

Soreca thotë se kjo gjë përfaqëson një hap kryesor për të kompletuar listën e kushteve të nevojshme për të filluar konferencën e parë për bisedimet e pranimit midis BE-së dhe Shqipërisë

Reagimi i ambasadorit Soreca

Sot Presidenti@ilirmetazyrtar ka dekretuar Z.@perparim_kalo si anëtarin e 6-të të GjK. Z. Kalo do të betohet nesër para Presidentit. Ky vendim shumë i rëndësishëm siguron tani funksionalitetin e plotë të gjykatës.

Ne përgëzojmë Presidentin, Parlamentin, KED & institucionet e tjera për arritjen e një rezultati kaq domethënës, i cili është një arritje e konsiderueshme për Shqipërinë, qytetarët e saj dhe për reformën në drejtësi.

.Ai gjithashtu përfaqëson një hap kryesor për të kompletuar listën e kushteve të nevojshme për të nisur konferencën e parë ndërqeveritare për bisedimet e pranimit midis BE dhe Shqipërisë.

Postime të ngjashme

Berisha: Nga listat e PD-së pres fitoren e thellë të zgjedhjeve

T E

U largua nga PS, e fundit në listën e LSI ish-drejtoresha e tatimeve

T E

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...