Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Përplasen dy aeroplanë në Rusi, humbin jetën tre persona

Një aeroplan i vogël sot është rrëzuar në Leningrad të Rusisë, pasi u përplas me një aeroplan tjetër – ku si pasojë tre persona kanë humbur jetën.

Sipas të dhënave të para, aeroplani i vogël pa pasagjerë ishte përplasur me një aeroplan tjetër gjithashtu të vogël, brenda të cilit ishin piloti dhe dy pasagjerë.

Aeroplani i parë pësuar pak dëmtime, kurse piloti kishte shpëtuar pa as edhe një lëndim, e tre personat tjerë që ishin në fluturaken tjerë kanë humbur jetën.

Në anën tjetër Ministria ruse për Situata Emergjente, ka njoftuar se aeroplani kishte rënë në Leningrad pak para aterimit në aeroportin Gostilitsi.

https://youtu.be/9x8RdBLCMxo

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...