Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Përplasje në Komisionin e të Pagjeturve, Bogujevci-Musliut: Kush po viktimizohet qika e mirë

Prishtinë, 20 nëntor, Zhurnal-ks – Në komisionin për për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, anëtarja, Saranda Bogujevci ka pasur një përplasje me anëtarët e këtij komisioni.

Anëtarja nga radhët e LDK-së, Saranda Musliu i tha Bogujevcit që po viktimizohet sa i përkët çështjes së të pagjeturve.

“Kush po viktimizohet qika e mirë, unë nuk viktimizohna”, ia ktheu Bogujevci.

Madje Boguejvci pati një përplasje edhe me Teuta Haxhiun nga AAK-ja.

“A ta përfundojmë edhe i grahim muhabetit”, thotë Bogujevci, e cila insiston të flasë gjatë gjithë kohës kur ndodhi përplasja.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...