Kosovë

Përplasje verbale mes Shpend Ahmetit e Egzon Azemit, ky i fundit thotë se u kërcënua

Zhurnal Ads

Një përplasje verbale ka ndodhur sot mes kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe asamblistit të Vetëvendosjes, Egzon Azemi, gjatë seancës së jashtëzakonshme për miratimin e buxhetit të vitit 2021.

Azemi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se sot është kërcënuar nga kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Në Prishtinë sot po mbahet Seanca për Buxhetin. U kërcënova nga Shpend Ahmeti e më ftoi të dalë jashtë. I falënderoj të gjithë asamblistët dhe stafin e Kuvendit që më këshillonin të mos dalë. Por kur dola, ai s’ishte aty. I strukur si gjithmonë por tash i irrituar, sepse po i arrestohen inspektorët për korrupsion dhe po i përfundon mandati”.

Ndryshe, seanca ka shkuar në pauzë. Lidhja Demokratike e Kosovës  kërkoi që seanca të shtyhet, me arsyetimin se janë njoftuar vonë për mbajtjen e seancës.

Nga LDK theksuan se nuk kanë arritur analizojnë buxhetin. Seanca është kërkuar të shtyhet edhe nga partitë tjera.

Postime të ngjashme

Quni kërkon mjete financiare për 400 kadetët e rinj në FSK, Bajrami thotë se nuk ka buxhet

S.B.

Kadrijaj: Ministria e Shëndetësisë duhet t’ia sigurojë qytetarëve terapinë për COVID-19

D XH

Nga 37 pacientë me COVID-19, gjashtë janë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...