Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Përplasjet me Kinën, India teston raketat anti-anije të rangut të largët

Zhurnal Ads

India ka testuar së fundmi një tjetër raketë, teksa përshkëllëzon manovrat ushtrake mes tensioneve të vazhdueshme me Kinën.

Raketa e testuar anti-anije e la objektivin e saj të shkatërruar e në flakë.

Luftanija indiane INS Kora lëshoi në fundjavë raketën KH-35 Uran e cila shpërtheu luftanijen objektiv INS Cannanore në gjirin e Bengalit.

Marian indiane tha se testi u krye në largësinë maksimale dhe se mjeti demonstroi “preçizion në goditje” duke e lënë objektivin në flakë.

Marina indiane shpërndau pamje të manovrave dhe të anijes së dëmtuar, duke theksuar gatishmërinë e vendit në luftën detare.

Ky është testimi i dytë i raketës KH-35 këtë muaj pas atij të një jave më parë në Deti Arabik.
Dy muajt e fundit India ka kryer rreth 10 teste raketore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dëbora zbardh veriun e Italisë, probleme me qarkullimin në disa zona

S.B.

Vullnetarët tregojnë efektet anësore, pasi kanë marrë vaksinat kundër COVID-19 të Moderna dhe Pfizer

S.B.

Turqia vendos shtetrrethimin e natës

T E

Presidenti Erdoğan mesazh mbështetës qytetarëve të prekur nga tërmeti në Izmir

S.B.

Shangai, eksperimentohet monedha digjitale kineze

Z H

Armenia e Azerbejxhani bien dakord për armëpushim

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...