Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Përse ushqimi ka shije ndryshe kur jemi të ftohur?

Simptomat e qarta të ftohjes siç janë ndjenja e rraskapitjes, dhembjet e fytit dhe rrjedhja e hundëve shoqërohen me mungesën e shijes së ushqimit

Madje 80 për qind e shijes të cilën mund të ndiejmë nga ushqimi vjen nga ajo që mund të nuhasim. Kjo është arsyeja kryesore përse ushqimi nuk duket pa shije kur jemi të ftohur, transmeton Telegrafi.

Shumë viruse mund ta shkaktojnë ftohjen, e cila çon në humbje të aromës, dhe ndonjë prej këtyre viruseve shkakton ftohje – direkt rreth nervit në mukozën e hundës ose brenda vetë nervit.

Kur nervi është i rrethuar me molekula inflamatore, ai nuk mund të funksionojë në mënyrën e duhur dhe kjo është arsyeja e humbjes së aromës.

Për t’u kënaqur sa më shumë me ushqimin i cili për shkak të humbjes së ndjenjës së aromës ka humbur shijen, zgjidhni artikujt me teksturë kërcëlluese.

Fatmirësisht, shija e ushqimit do të duhet të kthehet kur ftohja të ketë kaluar.

Postime të ngjashme

Nëse merrni mjaftueshëm vitaminë D këto kohë, do të shmangni këto 3 probleme shëndetësore

D V

Përfitime shëndetësore që nuk i prisni nga frutat më të famshme të verës

D V

Njihuni me zgjidhjet më të shpejta kur ju djeg kandili i detit

D V

Ky aktivitet argëtues zvogëlon rrezikun e vdekshmërisë tek të rriturit e moshuar me 35 për qind

D V

Shenjat fillestare të sklerozës

D V

Mjekja paralajmëron të mos merrni aspirinë pa recetë mjekësore – mund të lindin komplikime serioze

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...