Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Shkup, 15 qershor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 2887 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 29 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 9 raste, në Kërçovë 5, Kumanovë dhe Tetovë nga 4, Prilep dhe Ohër nga 2 ndërsa në Shtip dhe Strumicë nga 1.

Nuk ka pacientë që kanë ndëruar jetë ndërsa janë shëruar 34 pacientë.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 155568 persona. Prej tyre, 149676 janë shëruar, 5472 kanë ndëruar jetë ndërsa rastet aktive 420.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...