Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Përsëri shtrenjtohen çmimet e derivateve

Shkup, 10 maj – Zhurnal.mk – Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimet e benzinës dhe naftës do të shtrenjtohen, informon Zhurnal.

Çmimet e benzinës BS 98 shtrenjtohen për 1 denarë dhe kështu 1 litër benzinë BS 98 do të kushtojë 70 denarë për litër.

Çmimet e benzinës BS 95 shtrenjtohen për 1,5 denarë dhe kështu çmimi i ri do të jetë 68,5 denarë.

Edhe dizeli shtrenjtohet për 1 denarë dhe çmimi i ri do të jetë 60 denarë për litër.

Gjithashtu, edhe vaji ekstra i lehtë shtrenjtohet për një denarë dhe do të kushtojë 59,5 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...