Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa frymë me shfaqjet e saj.

Nëse nuk e besoni, shikoni videon më poshtë.

Gjegjësisht, Audi e-tron GT në edicionin RS ka mbi 600 kuaj fuqi, zyrtarisht shpejtësinë nga 0 në 100 km / h arrin sa hap e mbyll sytë.

Në veçanti, duhen vetëm 3.3 sekonda, ose 0.6 sekonda më shpejt se R8 E-Tron, modeli me të cilin Audi hyri në historinë elektrike, transmeton Telegrafi.

Kanali në YouTube Automann-TV vendosi ta ndajë këtë me publikun menjëherë pas heqjes së embargos.

Ai doli në ‘Autobahn’ dhe atje e lëshoi ​​’kafshën’ nga zinxhiri.

Makina e Audi arriti të qindten edhe më shpejt, në vetëm 3.2 sekonda.

Pas një total prej 10.5 sekondash, ekrani tregon shpejtësinë 200 km / orë.

Kujtojmë, kjo është një makinë gati dy e gjysmë ton me katër vende.

Ajo që është veçanërisht mbresëlënëse është lehtësia me të cilën makina përshpejton nga 100 në 200 km / orë.

Në atë rast, 7 sekonda janë të mjaftueshme për të.

Le të themi gjithashtu se si një reporter i revistës Carwow arriti një përshpejtim edhe më të mirë.

Audi arriti shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë për vetëm 3 sekonda.

Shihni provën e plotë më poshtë.

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...