Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Maqedoni TOP LAJM - KS

Përveç shtetas të Maqedonisë, raportohet se në Serbi po vaksinohen edhe Kosovarët!

Serbi, 27 mars, Zhurnal.mk – Gazetari shqiptar në Beograd, Idro Seferi ka folur për turmat e mëdha të njerëzve që janë nisur nga Maqedonia, Kosova dhe Bosnja Bosnja sot për t’u vaksinuar për COVID-19 në Serbi.

Ky numër kaq i madh i atyre që kanë shkuar për t’u vaksinuar atje ka shkaktuar edhe tollovi, teksa Seferi ka thënë se aty ka parë edhe kosovarë.

Ai ka thënë se për momentin janë mbi 10 mijë persona në panairin në Beograd.

“per momentin mbi 10 mije veta ne panair te Boegradi per vaksina…dy avion nga Shqiperia…pash nga Kosova madje njeri masken e pat me yje dhe nga Maqedonia…pra jo 2 ose 3 por mbi 1000”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Dafina Vidishiqi

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

Preteni tregon si ndodhi aksioni i UÇK-së për moslejimin e ndarjes së Mitrovicës

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...