Pesë mijë e 371 raste aktive me Kovid-19 në Kosovë

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike të Kosovës, të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, pesë mijë e 371 persona vazhdojnë përballjen me koronavirus.

Derisa 786 të infektuar me COVID-19 tashmë ia kanë dalë të shërohen nga virusi vdekje prurës dhe në total numri i të shëruarve është 151,411, njofton Klankosova.tv.

Kurse që nga fillimi i pandemisë dy mijë e 923 persona kanë vdekur nga koronavirusi.

Related posts

Policia shqipton 663 tiketa për mos-respektim të ligjit anti-COVID

D V

11 vjet pas opinionit të GJND-së, Osmani thirrje shteteve ta njohin Kosovën

D V

Vitia nuk e përjashton mundësinë për masa të reja antiCOVID para 13 shtatorit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More