Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Pesë persona të lënduar pas ndeshjes së veturës me autobusin në Çento

Në datën 01.01.2021 në orën 17.55 është denoncuar se në rrugën Metodija Andonov Çento në Shkup ka ndodhur aksident trafiku ndërmjet autobusit “Llaz”, i drejtuar nga V.P.(50) nga Shkupi dhe automjeti i udhëtimit “Folksvagen Golf”, i drejtuar nga H.H.(26) nga Shkupi, të dy me targa të Shkupit.

Në aksident bashkëudhëtarët nga vetura Sh.H.(54) dhe S.H.(19) kanë marrë lëndime të rrënda trupore, ndërsa vozitësi dhe bashkëudhëtarja nga vetura S.H.(43), si dhe një udhëtar 16-vjeçar nga autobusi ka marrrë lëndime trupore të konstatuara në Kompleksin klinik “Nënë Tereza” dhe Spitali i përgjithshëm i qytetit “Sh.Naum Ohridski”.

Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB-Shkup.

Postime të ngjashme

Aksident në Krujë, plagoset 21-vjeçari

S.B.

Shkup: 245 gjoba për shkelje të rregullave në trafik brenda një dite

S.B.

Tre dilerë kapen derisa po shisnin drogë në Parkun e Qytetit

S.B.

Sekuestrohet marijuanë në Radozhdë

S.B.

Nga parakalimet e gabuara tek shpejtësia tej normave, policia ndëshkon disa shoferë ‘rebelë’ (VIDEO)

S.B.

Gjendet pa shenja jete një person në Lipjan

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...