Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pesë punonjëse rezultojnë pozitive me Covid-19, mbyllet kopshti në Vlorë

Kopshti nr. 5 në qytetin e Vlorës është mbyllur.

Kjo pasi ditën e djeshme ju është marrë tamponi nëntë prej punonjësve të këtij kopshti dhe kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, pesë prej tyre.

Ndërkohë bëhet me dije se një tjetër punonjëse është në pritje të përgjigjes së tamponit.

Qyteti i Vlorës vazhdon të jetë një vatër infeksioni dhe rastet ditore të jenë të larta.

Postime të ngjashme

Rama: Angazhimi i ushtrisë për shuarjen e zjarreve, meriton respekt e inkurajim

D V

Vlora 7 ditë luftë me flakët, drejtori i zjarrfikëseve: Me mbështetje të fortë ajrore do ia dalim!

D V

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, për herë të parë vizitoi Shqipërinë si turist në 1997

D V

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

Manastirliu nga Saranda: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer, apel për studentët të vaksinohen përpara fillimit të vitit të ri akademik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...