Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pesë viktima dhe 285 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi të shtunën se pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 285 raste të reja me koronavirus.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Istog 1 rast (77 vjeç), Malishevë 1 rast (72 vjeç), Prishtinë 1 rast (84 vjeç), Shtime 1 rast (82 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (84 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Rastet e reja me sëmundjen COVID-19 dalin pas testimit të 1.686 mostrave.

Në 24 orët paraprake janë shëruar edhe 260 pacientë, tha IKSHPK-ja.

Që prej 13 marsit 2020, e deri më 30 janar 2021, Kosova ka regjistruar 59.931 raste me koronavirus. Prej tyre, 1.492 pacientë kanë vdekur dhe 52.208 janë shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të jenë 6.231.

Postime të ngjashme

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

D V

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

Loja me kthimin e rasteve në rigjykim, dy dekada në kërkim të drejtësisë

D V

Italia me masa të reja antiCOVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...