Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Peshkopi Petar: Nëse nuk ka grafë për përkatësi fetare për regjistrimin, ne do të bëjmë thirrje për bojkot

Shkup, 5 janar – “Nëse nuk ka një grafë për përkatësi fetare në listat e regjistrimit, ne do t’i bëjmë thirrje njerëzve të bojkotojnë”, tha Peshkopi Petar sot.

“Ne jemi seriozisht të interesuar që regjistrimi i shpallur të ketë një grafë për përkatësi etnike dhe fetare për të ditur se sa ortodoksë janë në Maqedoni, sa myslimanë janë si dhe fetë dhe besimet e tjera. Për ta bërë këtë, përndryshe do të jetë populli dhe ne jemi të prekur jo vetëm që të mos i përgjigjemi regjistrimit, por edhe t’u bëjmë thirrje njerëzve në dioqezat tona të bojkotojnë regjistrimin”, tha Peshkopi Petar për Tv Alfa.

Postime të ngjashme

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

Taravari kundër orës policore: Vendim i gabuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...