Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Petkoviq: Kosova nuk e anuloi vizitën e Vuçiqit

Drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, ka thënë se Prishtina zyrtare nuk ia ka ndaluar presidentit serb, Aleksandër Vuçiq vizitën në Kosovë, por e anuluan vet.

Shkaku i anulimit të vizitës sipas tij ishte vdekja e patriarkut Irinej.

Këto komente ai i bëri në TV Prink duke mohuar kategorikisht se ekzisto një njoftim ku Vuçiqit i ndalohet hyrja në Kosovë.

Ndërsa deklaratat e krye-diplomates, Meliza Haradinaj-Stublla, i quajti “shfaqje politike’.

Postime të ngjashme

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

Kamberi: Pajtimi me Serbinë nuk mund të ndodhë pa ballafaqimin e saj me të kaluarën

Dafina Vidishiqi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Dafina Vidishiqi

Demhasaj: PDK gradualisht po largohet nga lidhja që kishte me UÇK-në

Dafina Vidishiqi

Takimi Kurti – Macron: Njohësit e çështjeve politike e konsiderojnë presion për dialogun

Dafina Vidishiqi

Norvegjia i dhuron mbi 180 mijë doza të vaksinës antiCOVID për Kosovën

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...