Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Petkovski: Diaspora e ndihmon shtetin, e logjike të jetë pjesë e regjistrimit

Shkup, 3 mars – “Ata që nuk janë banorë të Maqedonisë këtu, të cilët nuk paguajnë detyrime tatimore ndaj shtetit nuk duhet të kenë të gjitha të drejtat që kanë qytetarët lokalë”, tha Tito Petkovski kur u pyet në lidhje me regjistrimin e ardhshëm në vend, i cili filloi më 1 mars.

Sipas tij, mundësia e Eurostat përdoret nga shumë vende.

“Nëse diaspora ndihmon fuqinë financiare të shtetit, atëherë logjika është të jetë pjesë e regjistrimit. Ata marrin pjesë në një farë mënyre në vend dhe duan të shohin se si shpenzohen paratë e tyre”, tha Petkovski në emisionin “24 Analiza”.

Postime të ngjashme

Spasovski – Kangler: Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë

Z H

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...