Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Petrevski: Reformat në sistemin e pensioneve do të ndikojnë në deficit buxhetor

Shkup, 16 shtator – Reformat në sistemin e pensioneve do të ndikojnë në deficitin buxhetor, thotë Blagica Petrevska nga “Finance Think”. Në paraqitjen e saj të sotme në “Magazina Ekonomike” në Alsat, ajo bën thirrje për analizë të mirë të çfarëdo reforme.

“Apelojmë që para se të bëhet ndonjë hap, reforma duhet të mendohet mirë dhe të llogariten efektet. Jo vetëm për këtë dhe vitin e ardhshëm, por edhe për periudhë më të gjatë”, tha Petrevski.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...