Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

Shkup, 5 mars – Ish-shefja e kabinetit të Ministrisë së Brendshme dhe deputetja aktuale e LSDM, Slavjanka Petrovska në paraqitjen e saj në emisioni “360 gradë” në Alsat thotë se ende nuk është kryer asnjë mbikëqyrje në punën e sistemit të ndjekjes së komunikimit në vend.

Sipas saj, arsyeja është mungesa e personave me njohuri të përshtatshme teknike në komisionet parlamentare.

“Ne presim që dy ekspertë teknikë të zgjidhen në muajin mars … ajo që u zbulua si një mangësi, është se nuk mund sigurohemi se deputetët kanë njohuri e mjaftueshme në këtë fushë. Ndjekja e komunikimeve nuk përbën vetëm ligjet. Ekziston një pjesë tjetër, pajisjet, që kërkon shumë më shumë njohuri teknike,” tha Petrovska.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...