Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pezullimi i fluturimeve, reagon Basha: Rama i vetmi përgjegjës, të ndalë kërcënimet dhe të ndërpresë menjëherë grevën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas bllokimit të punës nga kontrollorët dhe për pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit.

Basha shkruan në “Twitter” se Rama e di që do të humbasë, ndaj po përdor çdo marifet të pisët.

Teksa e cilëson Ramën të vetmin përgjegjës për situatën, Kreu i Opozitës i bën thirrje të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve dhe ta ndërpresë menjëherë grevën.

“Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama. Ai është i vetmi përgjegjës për këtë.

I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij”, shkruan Basha./K.B/NOA.al

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...