Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pfizer-Biontech: Nuk ka nevojë të zhvillohet një formulë e re e vaksinave

Pfizer-Biontech njofton se nuk ka nevojë të zhvillohet një formulë e re vaksine.

Kompania farmaceutike Biontech njoftoi se vaksina e saj është efektive kundër varianteve të koronavirusit dhe se asnjë studim deri më tani nuk tregon se ekziston nevoja për të zhvilluar një formulë të re të ilaçit të përdorur.

“Deri më sot, nuk ka asnjë tregues që është e nevojshme një përshtatje e vaksinës aktuale të biontech kundër varianteve kryesore të identifikuara,” tha kompania në një deklaratë, duke shtuar se po zhvillonte një strategji gjithëpërfshirëse për të adresuar këto variante nëse është e nevojshme në të ardhmen.

Postime të ngjashme

Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Dafina Vidishiqi

Gjermania ka një kompjuter kuantik, Merkel e quan atë një “mrekulli”

Dafina Vidishiqi

Policët belgë që ruajtën Bidenin në Bruksel nga ndonjë sulm i mundshëm me dron – ata përdorën pushkë unike

Dafina Vidishiqi

Samiti Biden-Putin: Do të zgjasë deri në pesë orë në një vilë pa ushqim

Dafina Vidishiqi

Wuhan, flet për herë të parë shkencëtarja e lakuriqëve të natës, ja çfarë deklaron

Dafina Vidishiqi

Harris në Bruksel: Së bashku ta forcojmë demokracinë në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...