Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Philadelphia, e katandisur

Skuadra e Milwaukee fitoi 121-99 ndaj Orlando, duke u ngjitur në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes. Ndeshje e dominuar nga Bucks, ku u dallua Giannis me 22 pikë, mbështetur edhe nga Middleton e Portis me nga 20 pikë secili.

Philadelphia, e katandisur me vetëm 8 lojtarë, pësoi humbjen e tretë radhazi, pasi u mund 112-94 nga Atlanta (Young 26 pikë). Në sekondat e fundit fitoi ekipi i Portland, që mundi 112-111 Toronto, me McCollum që realizoi 30 pikë.

Anullohet një tjetër ndeshje për shkak të pandemisë Covid-19, ajo mes Dallas dhe New Orleans. Vijon momenti i mirë për skuadrën e Charlotte, që mundi 109-88 New York (Hayëard 34 pikë), ndërsa Memphis fitoi 101-91 ndaj Cleveland (Brooks 21 pikë).

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – New York, 109-88

Cleveland – Memphis, 91-101

Orlando – Milwaukee, 99-121

Washington – Phoenix, 128-107

Atlanta – Philadelphia, 112-94

Dallas – New Orleans, e shtyrë

Portland – Toronto, 112-111

Sacramento – Indiana, 127-122.

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...