Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Piatek është i hapur të rikthehet të Genoa

Sulmuesi Krzysztof Piatek është i hapur të rikthehet të Genoa në formë huazimi.

Polaku kishte 19 gola në 21 paraqitje për Genoan në edicionin 2018-19, pastaj kompletoi transferimin të AC Milani në janarin e vitit 2019.

Këtë edicion Piatek ka shënuar katër gola në 15 paraqitje me Hertha Berlin dhe sipas Gazzetta dello Sport, Genoa dëshiron ta rikthejë në skuadër dhe lojtari është i hapur për këtë ribashkim.

Genoa e do lojtarin në formë huazimi deri në fund të edicionit, por duhet të paguajë një pjesë të pagës së Piatekut.

Mbetet të shihet nëse do arrihet marrëveshja, ngase në janar klubi italian mund të mbet pa qendërsulmues sepse Gianluca Scamacca është i lidhur me kalimin të Juventusi.

Postime të ngjashme

Struga shkund Bellasicën, fitorja i dedikohet Ard Kasamit

T E

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të luftojmë deri në fund

Z H

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...