Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

Ndërsa për pjesën më të madhe të personave do të ishte diçka e tmerrshme të afroheshin pranë llavës së një vullkani, për David Garcia nuk është aspak një gjë e tillë, madje ai po e shfrytëzon edhe për të bërë para.

Ideja e tij është gjeniale. Ai pjek pica në llavën pranë kraterit vullkanik në Guatemala.

David vesh rroba mbrojtëse dhe e vendos picën në fletë metalike speciale që të përballojnë temperaturën që arrin deri në 1 mijë gradë celsius.

Turistët janë dyndur në malin ku është riaktivizuar vullkani Pacaya, për eksperiencën e jashtëzakonshme dhe pse jo një copë picë.

Postime të ngjashme

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Dafina Vidishiqi

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Dafina Vidishiqi

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Dafina Vidishiqi

Pesë arsyet pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie toksike

Dafina Vidishiqi

Çfarë thonë fotografitë tuaja për juve? Platformat sociale tregojnë shumë për personalitetin tuaj

Lea Muslija

Përse efektet anësore të vaksinës nuk i ndjejnë të gjithë? Çdo gjë që duhet të dini

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...