Pije e shkëlqyeshme për ditët tropikale: Koktej freskues nga shalqiri!

Kjo pije, pos që është e shijshme, është aleat i shkëlqyeshëm i vijës trupore.

 

Kur ju pihet diçka freskuese dhe e shijshme, por që ka edhe pak kalori, ky koktej nga shalqiri është ideal, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 3 tre filxhanë shalqi të prerë të ngrirë (të pastruar nga lëvorja);
– gjysmë banane;
– lëng i një limoni;
– 5 kube akulli,
– sipas dëshirës shtoni disa fletë mente dhe mjaltë.

Përgatitja:

Përgatitja është më se e thjeshtë, të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni.

Shërbeni në gota të gjata të zbukuruara me mjaltë dhe me fletë nenexhiku.

Kënaquni!

Related posts

Qofte shtëpie me perime – Receta tradicionale shqiptare

D V

Dy mënyra të konservimit: Si t’i vendosni bishtajat në kavanoza për t’i ruajtur gjatë gjithë vitit

D V

Kifle të buta pa tharmë, mund të qëndrojnë të freskëta për disa ditë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More