Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pioli: Humbja e dytë radhazi? I sigurt për të ardhmen

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë. Në përfundim të takimit, trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli, u shpreh se skuadra e tij do të kthehet edhe më e fortë pas kësas disfate.

“Na vjen keq që dolëm nga Kupa, sepse kishim synime. Kjo sfidë na tregoi që mund të përballemi me kokën lart me një me skuadër shumë të fortë si Interi. Kur mbetëm me 10 lojtarë, nuk ishte e lehtë. Nuk e di se çfarë i thanë Ibra dhe Lukaku njëri-tjetrit, ata janë të rritur dhe “të vaksinuar”. U treguam naivë që shkaktuam penalltinë e barazimit, por unë mora përgjigje pozitive nga grupi. Jam shumë pozitiv pas kësaj humbjeje dhe i sigurt për të ardhmen”.

Zlatan Ibrahimovic, i cili i dha epërsinë fillestare Milanit, mori kartonin e dytë të verdhë, duke i lënë kuqezinjtë në inferioritet numerik. Pikërisht dalja e Ibras ndryshoi rrjedhën e lojës, sipas Piolit.

“Inferioriteti numerik bëri ndryshimin, sepse loja ishte e hapur dhe e ekuilibruar dhe në po sulmonim. Ne ishim bujarë, në faullin e dytë ai ishte pak naiv, por mund të ndodhë.”

Postime të ngjashme

Lorenzo Insigne është përgjegjës për një fjalë të re në fjalorin italian

D V

Televizioni shtetëror serb e ndali transmetimin kur Nora Gjakova luftoi për medalje të artë – shpjegimi është i çuditshëm

D V

Ish-e dashura i dërgon një mesazh shumë të sikletshëm për fituesin e medaljes olimpike në intervistën televizive

D V

Si të mos i mjaftonte skandali me vajzat e zhveshura, Rooney tani shkakton rrëmujë edhe te skuadra që është trajner

D V

Roma dhe Atalanta monitorojnë mbrojtësin Uduokhai

D V

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...