Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pioli: “Milan-Juventus nuk do të jetë vendimtare”

Pioli beson se ndeshja Milan-Juve s’do të jetë vendimtare për titull në Itali.

Milani i Stefano Piolit ka vazhduar me formën e mirë disa ditë para ndeshjes me Juventusin, duke rrëmbyer pikët e plota në udhëtim te Benevento.

Tani, të mërkurën do të përballet me Juventusin dhe në rast fitores, do t’i jepte një goditje të fortë Zonjës së Vjetër në garën për titull.

Sido që të jetë, Pioli thotë se nuk është ndeshje vendimtare çkado që të ndodhë.

“Do të jetë një ndeshje e mirë mes dy ekipeve në formë të mirë. Unë vazhdoj të them se Juventusi, Interi dhe Napoli janë ekipet më të forta në Serie A”, tha Pioli.

“Nuk është ndeshje vendimtare, ata kanë fituar nëntë tituj me radhë dhe janë fare pran në renditje”.

“Për ne është të vazhdojmë kështu, e jo të shikojmë renditjen, jo tani. Nuk do të jetë e lehtë ndaj Juves, sidomos tani që kemi Tonalin e suspenduar. Çkado që të ndodhë, s’do të jetë vendimtare”.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...