Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Pioneri i tërë segmentit më të popullarizuar – Nissan Juke feston 10 vjetorin!

Modeli JUKE u prezantua në vitin 2010, kur Nissan e prezantoi atë për t’u futur në tregun e SUV-ve më kompakte.

JUKE qysh atëherë u dallua për dizajnin kontrovers e interesant, duke u dalluar nga çdo veturë tjetër në treg.

Në vitet pasuese, shitjet dukshëm i kaluan pritshmëritë fillestare të kompanisë Nissan.

Pavarësisht që shumë konkurrentë dolën në treg, JUKE arriti ta mbajë fuqinë e vet dhe shiti mbi 1.5 milion copë deri në kohën kur gjenerata e dytë e JUKE u prezantua në tetor të vitit 2019.

Gjenerata e fundit e modelit JUKE mban shumë atribute që e kanë definuar gjeneratën e parë, por ka arritur ta rritë nivelin duke ofruar eksperiencë më premium të vozitjes.

Postime të ngjashme

“Sulm” i ri ndaj Modelit Y të Teslas: Audi prezanton Q4 e-tron dhe Q4 Sportback e-tron

S.B.

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...