Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Barcelona duket se nuk do të jetë me ekip të kompletuar për ndeshjen finale ndaj Athletic Bilbao në Kupën e Mbretit siç aludohej.

Gerard Pique nuk ndihet mirë në gju dhe nuk pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e 17 prillit, transmeton lajmi.net.

Burime pranë Barcelonës thonë se mbrojtësi është ende duke luftuar me dhimbje në muskulin e gjurit dhe mund të humbasë finalen e Copa Del Rey.

Kapiteni i dytë i Blaugranëve ka udhëtuar me klubin për në Sevilla, aty edhe ku do të zhvillohet finalja e madhe, mirëpo nuk duket se do të ketë minutazh për të në këtë takim.

Barcelona do mundohet që të fitojë trofeun e 31-të në histori të Copa del Rey, derisa Athletic Bilbao është skuadra e dytë që ka fituar më së shumti këtë titull (plotë 23 herë)

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...