Pixel 6 i Google mund të ketë një sensor të gjurmëve të gishtërinjve

Ndërsa Google Pixel 5a është ende “i freskët” në kujtesën tonë, ka spekulime dhe informacione në rritje për telefonat inteligjentë të ardhshëm, përkatësisht Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro.

 

Telefonat celularë të tjerë të Google po pushtojnë komunitetin e teknologjisë, dhe tani fokusi është në informacionin se këto pajisje do të kenë një sensor të gjurmëve të gishtërinjve të vendosur poshtë ekranit.

Ne kemi dëgjuar për të në fillim të këtij viti falë Android 12 beta, dhe tani vetë Google ka “ndezur” thashethemet.

Nënpresidenti i Google për Android, Hiroshi Lockheimer, tregoi një pamje të ekranit të bërë ndoshta nga Pixel 6 Pro, që shfaq një ikonë të shquar të gjurmëve të gishtërinjve.

Tweeti i tij duhej të tregonte ndërfaqen e ardhshme të Android “Material You” që vjen me Android 12, dhe kur vuri re një gabim, domethënë, ai kuptoi se kishte zbuluar një detaj tjetër të rëndësishëm, ai shpejt e hoqi cicërimin. Sidoqoftë, ai e bëri atë shumë vonë.

Ikona e dukshme në ekran sigurisht nënkupton një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të integruar në ekran, dhe rezolucioni i imazhit prej 1,440 x 3,200 piksele, ikonat e Google dhe fakti që pajisja përdor Android 12 pa, tregojnë qartë se është një Pixel 6 Pro. 

Related posts

Super Thanks në Youtube

D V

Amazon pritet të prodhojë televizorë dhe ata do të jenë me ekran të madh

D V

Hulumtimi i Pyper për varësinë ndaj telefonave të mençur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More