Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pjesa e parë, Francë 1-0 Gjermani: Vendos autogoli i Hummels

Franca e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Gjermanisë me rezultat 1-0.

Ashtu siç ishte pritur ndeshja doli të jetë e bukur dhe me ritëm të larta, pasi kemi të bëjmë më dy kombëtare që kanë shumë kualitet.

Rastin e parë në ndeshje e kishte Kylian Mbappe që gjuajti bukur, por edhe më bukur e priti topin Manuel Neuer.

Goli i vetëm i kësaj pjesëloje erdhi në minutën 20-të. Ishte Lucas Hernandez që harkoi në zonë, ndërsa topin e tij e preku Mats Hummels që e dërgoi në portën e tij për 1-0.

Gjermanët u kthye pas golit duke rrezikuar fillimisht me Thomas Muller, por goditja e tij shkoi afër shtyllës.

Në minutën e 38-të, ishte Ilkay Gundogan që kishte rast të mirë, por nuk qëlloi portën.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e mirë, pasi gjermanët nuk do të pajtohen me këtë rezultat. 

Postime të ngjashme

Prezantimi interesant i Aro Muric tek skuadra turke

D V

Prishtina dhe Bodo/Glim barazojnë pas 45 minutave të para

D V

Zyrtare: Jack Grealisht kompleton transferimin rekord te Manchester City

D V

Anderlechti tregon fuqinë përballë Laçit, belgët triumfojnë me rezultat të thellë në Shqipëri

D V

Prishtina tregon fuqinë përballë kampionit norvegjez, kryeqytetasit marrin një fitore të madhe ndaj Bodo/Glimt

D V

Tuchel e cilëson lojtar fantastik Lukakun

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...