Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pjesa e parë, Kosova 0-0 Gambia: Djelmoshat tanë kishin raste të mira, por rrjetat heshtën

Ka përfunduar pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Gambisë.

Kosovës e ka mbyllur pjesën e parë ndaj afrikanëve në barazim 0-0.

Pjesa e parë ishte kryesisht me pak raste shënimi, me një dominim të Kosovës, por pa arritur të realizojnë ndonjë gol.

Fillimisht që në start provoi Florian Loshaj, por goditja e tij nuk ishte e saktë.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Jetmir Topalli në minutën e 25-të të ndeshjes.

Edhe Mirlind Daku kishte rast të mirë, por goditja e tij akrobatike shkoi mbi portë.

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...