Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pjestarë i MPB-së dëshmoi për “Monstrën”: Dëgjova se diçka është gjetur te liqeni

Shkup, 24 dhjetor, zhurnal.mk – Pjestarë i MPB-së, nga sektori për krim teknikë, sot ka dëshmuar për veprimet e tij për 12 prillin e vitit 2012 në Liqenin e Smillkovës, vendi ku u krye vrasja e pesëfisht. Dëshmitari që edhe tani është i punësuar në të njejtin vend të punës në Gjykatën Penale në Shkup, potencoi se atë ditë ishte ftuar si logjistikë, transmeton Zhurnal.

“Mu lajmëruan se bëhet fjalë për rast të madh dhe duhet më shumë njerëz. Mbikqyrja në vendin e nagjarjes ka zgjatur deri në orët e mëngjesit. Unë isha i angazhuar për ndriçimin e terrenit, shënimin e numrave. Asgjë nuk kam ndëmarrë pa urdhër. Ditën tjetër gjithashtu ishim në vendin e ngjarjes që edhe njëherë ta mbikqyrim vendin. Nuk u vonuam shumë”, tha dëshmitari nga MPB.

Ai potencoi se në punë më pas ka dëgjuar se edhe diçka është gjetur, por nuk ka kuptuar se për çfarë bëhet fjalë.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...